Sprinkler ve Gazlı Söndürme

SPRİNKLER SİSTEMİ - NFPA 13'e göre, UL listeli, FM onaylı LPCB belgeli

 

SPRİNKLER Çeşitleri
Sarkık ve dik tip (Pendant-upright)
Duvar tipi (Side wall)
Spray tipi (ESFR)
Büyük tanecikli (Large drop)
Asma tavan tipi (Recessed)
Büyük ofisli (ELO)
Pencere tipi (Window)
Kuru tip (Dry)
Spray nozulu (Spray nozzle)
Köpük-su (Foam-water)

     

CO2 GAZLI SÖNDÜRME SİSTEMLERİ - NFPA 13'e göre, UL listeli, FM onaylı LPCB belgeli

 

Düşük Basınçlı CO2 Söndürme Sistemi
Düşük basınçlı karbon dioksit sistemleri, yüksek miktarda söndürücüye ihtiyaç duyulan mekanlarda toplam hacim koruma uygulamalarında kullanılır.

     
 

Yüksek Basınçlı CO2 Söndürme Sistemi
Yüksek basınçlı karbon dioksit sistemleri, hem toplam hacim koruma hem de lokal koruma uygulamalarında kullanılmaktadır.

 

 
 
FM200 Söndürme Sistemleri

1. Nozullar: 180 - 360o yatay boşaltma modelli, 7 veya 8 portlu. 3/8 in.'den 2 in.'e kadar 7 farklı boyut seçeneği.

2. Alarm Zili: Diğer uyarıların yanında, kontrol birimi alarm zilini çalarak, çalışanlara bölgeyi terk etmeleri gerektiğini haber verir.

3. Dedektörler: Duman ve ısı dedektörleri, korunan alandaki yangınları tespit eder ve kontrol paneline derhal sinyal gönderilir.

4. Tüpler: Fabrikada FM-200 ile doldurulmuş ve kuru azot ile 21oC'de 25 bar'a Basınçlandırılmış, onaylı DOT ve TC yüksek basınçlı çelik tüpler.

5. Kontrol Paneli:
Aktivasyon ile birlikte panel bir dizi işlem gerçekleştirir; görsel ve işitsel alarmları çalıştırır, havalandırma sistemini kapatır, söndürme sisteminin boşaltılmasını tetikler.

   

FM200 GAZLI SİSTEM
Kaliteli bir yangın güvenlik sistemi, önemli verilerin ve hassas elektronik ekipmanın değeri düşünüldüğünde çok daha düşük bir maliyettir. Pyro-Chem, emsalsiz algılama teknolojisiyle temiz söndürücü kimyasını birleştirerek uygun maliyetli yangın güvenlik sistemleri sağlamaktadır.Pyro-Chem, yangının ilk aşamalarında algılama yapabilen hızlı duman dedektörleriyle uyumlu, iki farklı panel sunmaktadır (PCR-100 ve PCR-4001P). Algılama ile birlikte FM-200 ortama boşaltılmaktadır.Halon 1301'e benzer şekilde, FM-200 A, B, C sınıfı yangınları, kimyasal zincir reaksiyonunu bozarak söndürür. Isıyı absorbe ederek söndürme sürecini hızlandırır.FM-200'ün, US EPA tarafından, insan bulunan mahallerde hacmen %9'a kadar ve insan bulunmayan mahallerde hacmen %10,5 konsantrasyona kadar kullanılmasına izin verilmiştir. NFPA 2001 Standartına uygun olarak kullanıldığında zehirleyici etkisi yoktur.FM-200, değerli varlıklarınızı veya hassas ekipmanınızı koruma konusunda, geleneksel söndürücülerden üstündür. Kuru kimyasalların aksine, FM-200 renksiz, kokusuz bir gazdır ve geride temizlenmesi gereken hiç bir artık bırakmaz. FM-200 elektriği iletmez ve elektronik ekipmanlarda kısa devreye neden olmaz. Çok soğuk bir şekilde ortama boşalan CO2'nin aksine, FM-200'ün hassas devreler üzerinde ısıl şok etkisi yoktur.FM-200 stratosferik ozona zarar vermez ve kısa bir atmosferik ömrü vardır (31-42 sene). EPA'nın, toplam hacim uygulamalarında Halon alternatifi olarak kullanılabilen maddeler listesinde yer almaktadır.

 

 
 
Davlumbaz Altı Söndürme Sistemleri


UL 300 - Fire Extinguishing Systems for Protection of Restaurant Cooking Areas
NFPA 17A - Wet Chemical Extinguishing Systems
NFPA 96 - Ventilation Control and Fire Protection of Commercial Cooking Operations MEA - 91-99-E, VOL. II CE - Compliant

Mutfak Davlumbaz Sistemleri
Otomatik algılama ve aktivasyon kontrolleri ile 24 saat koruma sağlanır.
Sisteme özel manuel aktivasyon sistemi ile, yangının tespitiyle birlikte sistem aktive edilebilir.Sektördeki en etkili söndürücü madde. Yüksek pH'lı formül sayesinde yangın hızla söndürülür ve tekrar alev alması engellenir.Basınçlı çelik tüpler, yangın durumunda söndürücüyü boşaltmak için her an hazırdır.Söndürücü madde tüpündeki basınç göstergesi, sistem durumunun görsel olarak takibine olanak verir.Monte edilmiş ve %100 test edilmiş bir kontrol başlığı, giriş ve çıkış fonksiyonlarının güvenli bir şekilde çalışmasını sağlar.Esnek borulama konfigürasyonu sayesinde, mutfağınızın iş akışını engellemeyecek şekilde kurulumu yapılabilir.Koruyucu krom nozul kapakları, kirlenmeye, söndürücü maddenin düzgün boşalmasını engelleyecek yağ tıkanmalarına karşı nozulu korur. Söndürücü maddenin boşalmasından önce nozul kapakları çıkar ve akışa engel olmaz.Kitchen Knight® II sistemi, ihtiyaçlarınıza cevap verecek şekilde çeşitli boyutlarda sunulmaktadır. Sistemin dizaynında, mutfakta yapılacak olası değişiklikler ve genişlemeler dikkate alınmaktadır.Pyro-Chem Kitchen Knight® II mutfak davlumbaz sistemlerinin dizaynı, kurulumu ve bakımı, Pyro-Chem tarafından eğitilmiş ve sertifikalandırılmış teknik kadromuz tarafından yapılmaktadır.

 
 
Köpüklü Argon-Watermist Sistemler

 

Köpüklü Söndürme Sistemleri
Parlayıcı sıvı stoklayan tanklara yüzey altı köpük uygulamaları Parlayıcı sıvı stoklayan tanklara köpük odası uygulamaları Parlayıcı sıvı stoklayan tankların taşma havuzlarına köpük jeneratörü veya orta genleşmeli köpük nozulu uygulamaları Uçak hangarları, yükleme alanları, özel depo alanları için köpük sprinkleri ve köpük jeneratörü uygulamaları Köpük monitörleri, mobil köpük üniteleri uygulamaları

   

Argon Gazlı Söndürme Sistemleri
Bilgi İşlem Merkezleri
Telefon Santralleri
Uydu İstasyonları
Uçuş Simülatörleri
Elektrik Pano Odaları
Radyo / TV Odaları
Kablo Tünelleri
Arşivler
Müzeler
Kütüphaneler
Resim Galerileri
Hava Trafiği Kontrol Merkezleri

   

Watermist Söndürme Sistemleri
Bilgi İşlem Merkezleri
Makina Daireleri
Türbün Odaları
Jeneratör Odaları
Arşivler
Metrolar
Yaşam Mahalleri