Yangın Perdesi

Yangının bir bölgeden diğer bölgeye geçmesini engellemek için kullanılan bir perde sistemidir .Bu sistem sayesinde riskli bölgeler diğer bölgelerden bir yangın sırasında ayrılarak yangını çıktığı bölgede hapseder.
1-2-4 saat boyunca özel kumaşı sayesinde yangının başka bölgelere sıçrama olasılığını tamamen ortadan kaldırır .Çalışma prensini,mekanizmaya entegre edilmiş bir algılama sistemi vasıtası ile her hangi bir yangın anında perdeler otomatik açılarak güvenliği sağlar. Ayrıca manuel kullanımlar için de çalıştırma mekanizması sistemi ilave edilebilmektedir.

Sanayi Tesisleri İçin Yangın Perdesi   Depolar İçin Yangın Perdesi
 
     
Alışveriş Merkezleri İçin Yangın Perdesi   Sahne Tipi Yangın Perdesi
 

 

 
 
Duman Perdesi

Yangın çıkmış bölgede oluşan dumanın, o bölgede yayılarak tüm alanı kaplamaması için uygulanan bir tür perdeleme sistemidir.Sisteme entegre edilmiş olan Duman Algılama sistemi aracılığı ile dumanın algılanması sonucunda otomatik olarak açılır ve dumanı daha önceden belirlenmiş alanlarda toplayarak havalandırma kanalları veya havalandırma kapakları ile dışarı atılmasını sağlar.Bu sayede dumanın zehirleyici etkisini asgari seviyeye düşürür ve insanların bölgeden tahliyesini kolaylaştırır.